טיפול בהפרעות אכילה

0
224
טיפול בהפרעות אכילה

טיפול בהפרעות אכילה הוא מחויב המציאות, מכיוון שהפרעות אלו עלולות
במקרים קיצוניים גם לסכן את חייהם של הסובלים מהן.
ב-121 בה כולם ובעיקר ילדים ובני נוער חשופים למודלי של יופי ורזון המככבים במסכי
הטלוויזיה וברשתות החברתיות, הפרעות האכילה )בולימיה ואנורקסיה) מהוות כבעיה נפוצה.
קיימת חשיבות גבוהה לזהות את התפתחות ההפרעה כבר בשלבי המקדימים – מכיוון שזיהוי מקדים ופנייה לטיפול רפואי, יכולים למנוע מההפרעה מלהחריף ולפגוע במידה משמעותית בבריאות
של המתמודדים עמה.  
בין הסימנים אשר יכולים להעיד על ההפרעה, הם שינויים התנהגותיים כמו: שינוי בדפוסי
האכילה, עיסוק מוגזם באוכל והימנעות מאכילה. הסימנים יכולים להיות גם פיזיים: חולשה, הרזיה, התייבשות ובעיות במעיים.

טיפול בהפרעות אכילה – כיצד ניתן לטפל בהפרעה?

חשוב לציין, כי טיפול בהפרעות אכילה אמור להיות מותאם לסוג ההפרעה ולחומרתה –
כאשר, במידה וההפרעה התגלתה בשלבים מאוחרים, לעיתים יעלה הצורך לטיפול במסגרת פסיכיאטרית – כאשר, ההמלצה היא כמובן לנסות ולהימנע ממצב בו יעלה הצורך לטיפול באותה המסגרת.
טיפול קונבנציונלי אשר יינתן בקהילה, יכלול שיחות ומתן ייעוץ דיאטני וכלים גם לסובלים מההפרעה וגם לבני המשפחה שלהם. טיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי ומעקב של רופא ילדים או משפחה מהווים כטיפולי חובה.
לצד קבלת הטיפולים הללו, מומלץ גם להכיר את הטיפולים המשלמים ואת התועלות שלהם, כאשר, אחד מהטיפולים אשר נחשבים לבעלי יעילות גבוהה במיוחד הוא הטיפול ההומאופתי.

טיפול בהפרעות אכילה באמצעות ההומאופתיה

טיפול בהפרעות אכילה באמצעות הומאופתיה מתחיל בהליך אבחון מקיף, כאשר, המטרה היא להבין בצורה מעמיקה את הסיבות להיווצרותה של ההפרעה.
לאחר השלמת הליך האבחון ובהתבסס עליו, תותאם תרופה הומאופתית – אשר ייעודה להחזיר את האיזון לגוף ולטפל במקורה של ההפרעה.
חשוב לציין, שלהבדיל מטיפולים קונבנציונליים הטיפול ההומאופתי נועד על מנת לטפל בשורש העמוק ביותר של הבעיה וייעודו לגרום לשינויושיפור משמעותי ואף תמידי.

בחירת המטפל

הפרעות אכילה הן הפרעות אשר במידה והן לא מטופלות הן עלולות להוביל למצב של רזון חולני – ובמקרים מסוימים גם להסתיים במוות. לכן, חשוב כאמור, לעשות כל מה שניתן על מנת לטפל בהן ולשלב את הטיפול הקונבנציונאלי עם הטיפול ההומאופתי.
קיימת חשיבות גבוהה לבחור את המטפל בצורה מוקפדת ולוודא שיש ברשותו את הניסיון, היכולות והכלים להתוות דרך לתוצאות המיטביות.

ד”ר יהודית פלינט גולובנציץ הינה מטפלת מקצועית בעלת ניסיון של 20 שנה בתחום ההומאופתיה ובעלת ניסיון בין היתר, גם בנושא של טיפול בהפרעות אכילה.
מוזמנים ליצור קשר לקבלת ייעוץ ראשוני או לקביעת פגישה ראשונה.